Implanty - Dobry Dentysta Sosnowiec Stomatologia estetyczna Licówki Focus-Promedi Andrzej Dudek Gabinet Stomatologiczny Gabinet dentystyczny NFZ Naftowa Zwycięstwa Zagórze Środula Sosnowiec Katowice Gliwice Rybnik Tychy Dąbrowa Górnicza Mysłowice Czeladź Będzin Protetyka Protetyk Korony cyrkonowe Korony porcelanowe medycyna dentystyczna lekarz medycyny lekarz stomatolog

Przejdź do treści

Implanty

Implantologia to dziedzina, która coraz częściej jest wyborem dla naszych pacjentów. Implanty zębowe dają możliwość uzupełnienia braku jednego, kilku lub wszystkich zębów, a także mogą służyć do umocowania protez. Implanty są doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty zęba własnego lub braku zawiązka zęba. Implanty wykonane są z całkowicie biozgodnego materiału (tytanu), dzięki czemu występuje zjawisko osteointegracji czyli zrośnięcia się tytanowego implantu z kością. Komórki kości wnikają w powierzchnię implantu tworząc stabilny fundament pod przyszłą odbudowę protetyczną w postaci koron, mostów, protez. Brak przeciwwskazań do wykonywania rezonansu magnetycznego (NMR).

Implant dentystyczny jest to tytanowa śruba o złożonej budowie i specjalnym kształcie gwintu, wprowadzana do kości podczas zabiegu chirurgicznego. Implant zębowy zastępuje korzeń zęba. Po okresie osteointegracji (wgojenia) implantu lekarz wykonuje nadbudowę protetyczną: koronę, most lub zaczep do protezy. W niektórych przypadkach możliwe jest założenie tymczasowej korony na implancie bezpośrednio po zabiegu na tej samej wizycie. Najczęściej takie postępowanie wybiera się w rejonie estetycznym (zęby przednie). W Focus Promedi stosuje się procedurę chirurgiczną, czyli wprowadzenie implantu w kość w formie klasycznej jak i w oparciu o szablony chirurgiczne. Szablony pozwalają na bardzo precyzyjną lokalizację implantu w kości w oparciu o uprzednią analizę tomografii komputerowej, oraz zaplanowanie położenia implantu w kości komputerowo. Szablony zmniejszją zakres zabiegu na tkankach miękkich oraz zwiększają komfort i bezpieczeństwo, ponieważ implanty wprowadza się przez specjalnie przygotowanty tor przezdziąsłowo.

Przed zabiegiem implantologicznym konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej (TK) dającej trójwymiarowy obraz kości, co pozwala na precyzyjne zaplanowanie zabiegu. Często konieczne są zabiegi przygotowujące miejsce dla implantu tj. odbudowa tkanki kostnej w przypadku jej niedoboru lub podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift) przy implantach w bocznym rejonie szczęk.

Wróć do spisu treści